8-latek napisał wzruszający list, aby uratować chorego ojca

8-latek napisał wzruszający list, aby uratować chorego ojca

Ośmioletni chłopiec napisał wzruszający list, aby poprosić ludzi, by pomogli mu uratować jego tatę.

Maxwell McCleave napisał list, aby opowiedzieć ludziom o swoim tacie Pete i kampanii, która zmierza do znalezienia dawcy szpiku i pokonania nowotworu krwi.

Jeszcze dwa lata temu Pete z Cheshire, ojciec Maxwella i Sebastiana, był zdrowym i zdrowym 39-latkiem. Był trenerem rugby, regularnie biegał. Kilka dni po zakończeniu wyzwania Ironman, we wrześniu 2016 r., Pete zasłabł z powodu zapalenia płuc. Choroba przyczyniła się do wykrycia o wiele bardziej poważniejszego problemu, jakim jest nowotwór krwi.

Tomografia komputerowa i zdjęcia rentgenowskie ujawniły ciemne plamy w jego klatce piersiowej. Okazało się, że mężczyzna choruje na szpiczaka - rzadki typ nowotworu krwi.

Pete został poinformowany, że bez przeszczepu komórek macierzystych zostanie mu około siedem lat życia. Dlatego jego 8-letni syn apeluje jak tylko potrafi, aby pomóc jego tacie w powrocie do zdrowia. Chłopiec wykonał odręczny rysunek, aby pokazać proces przekazywania komórek macierzystych. W ten sposób chce nagłośnić problem i znaleźć dawcę dla swojego ojca.

Akcję można wesprzeć, wchodząc na stronę http://10000donors.com/ i rejestrując się jako potencjalny dawka szpiku.

Grażyna P.
Źródło: „Metro”

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako