Liczba szkół domowych w Wielkiej Brytanii wzrosła o 40% w ciągu 3 lat

Liczba szkół domowych w Wielkiej Brytanii wzrosła o 40% w ciągu 3 lat

Homeschooling, czyli edukacja domowa, staje się zjawiskiem coraz bardziej popularnym na Wyspach.

Niegdyś guwernantka, a dziś po prostu rodzice – przebieg edukacji domowej i wyniki osiągane przez uczniów zdobywających wiedzę w swoich czterech kątach skłaniają coraz więcej osób do przeniesienia procesu nauki z murów szkoły do domu. Liczba dzieci uczących się w domu wzrosła o około 40% w ciągu 3 lat – poinformowała stacja BBC.

W latach 2016-2017 w Wielkiej Brytanii 48 000 dzieci pobierało lekcje w domu. W latach 2014-2015 było to zaledwie 34 000 uczniów. Widać więc wyraźnie tendencję wzrostową.

 
Dr Carrie Herbert, założycielka organizacji charytatywnej dla dzieci spoza głównego nurtu edukacji, stwierdziła, że ​​wzrost nauczania w domu sugeruje, że w oficjalnym systemie edukacji dzieje się coś złego. Wiele osób za największe bolączki systemu edukacji wskazuje ryzyko wykluczenia dziecka jako tego, które wiecznie stwarza problemy oraz trudność dotarcia do ucznia w zatłoczonych, 30-osobowych klasach. Nauka w domu dostarcza dziecku bardziej komfortowych warunków i indywidualnego podejścia, na które w tradycyjnej szkole nie ma czasu.

Grażyna P.

Źródło: BBC


Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako