Zamiast do Gdańska na Maltę – nietypowy lot Polaka liniami Ryanair

Zamiast do Gdańska na Maltę – nietypowy lot Polaka liniami Ryanair

Nietypowo dla 75-letniego Polaka zakończył się lot samolotem linii Ryanair. Mężczyzna, zamiast polecieć do Gdańska, trafił na Maltę. Pomimo tego, że starszy mężczyzna pokazał pracownikom linii bilet do Gdańska, ci usadzili go na pokładzie samolotu lecącego zupełnie gdzie indziej. Do zdarzenia doszło 6 stycznia.

75-letni Polak wracał do domu do Polski. Spędził święta w Wielkiej Brytanii u swojej córki. Mężczyzna kupił bilet z Leeds do Gdańska. Przez nieuwagę ustawił się nie przy tych bramkach, co powinien. Nieświadomy 75-latek pomyślnie przeszedł kontrolę biletową. Okazało się jednak, że pracownicy Ryanair wpuścili go na pokład samolotu lecącego na Maltę. Obsługa wskazała mu nawet miejsce, na którym ma usiąść.

Mężczyzna nie wiedział, że doszło do pomyłki. Zorientował się dopiero na lotnisku, gdy okazało się, że kierowca taksówki nie mówi po polsku. 75-latek nie znał języka angielskiego, więc nie mógł się z nikim porozumieć. Na domiar złego telefon mężczyzny nie logował się do tutejszej sieci. Nie mógł się więc on z nikim skontaktować.

Na szczęście, gdy 75-latek próbował porozumieć się po polsku z obsługą lotniska, obok przechodziła kobieta mówiąca po polsku. Pomogła mu, dzwoniąc do jego córki oraz bukując bilet na samolot powrotny. Mężczyzna od tej pory boi się latać samolotami w obawie przed kolejną pomyłką. Może jednak mówić o dużym szczęściu.

Przedstawiciel Ryanair zapowiedział, że wszczęte zostanie wewnętrzne dochodzenie, które ma wyjaśnić, jak mogło dojść do takiej pomyłki.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako