Jerzy Owsiak rezygnuje z kierowania WOŚP

Jerzy Owsiak rezygnuje z kierowania WOŚP

Decyzja zbiegła się w czasie z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska.

Paweł Adamowicz został trzykrotnie ugodzony nożem, gdy wraz z innymi uczestnikami na scenie WOŚP w Gdańsku brał udział w odliczaniu do „Światełka do nieba”. Mimo wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Wszystko wskazuje na to, że eskalacja nienawiści przyczyniła się w dużym stopniu do podjęcia przez Jerzego Owsiaka decyzji o rezygnacji z funkcji Prezesa Zarządu WOŚP. Owsiak zapewnił, że nadal będzie pracować na rzecz Fundacji, jednak nie będzie nią kierować. Zapewnił też, że Fundacja się nie podda i dalej będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego do szpitali w całej Polsce.

Choć impreza nie została zgłoszona jako masowa, Jerzy Owsiak nie wini organizatorów o jej złe przygotowanie. „Trudno winić organizatorów. To się zdarzyło na przepięknej, pokojowej, fantastycznej, bliskiej sercu wielu Polaków imprezie. Każdy, kto na nią wchodzi, kto idzie na scenę, może mieć tam różną swoją rolę, mógł nawet ktoś wejść z dwumetrową szablą, bo coś pokazywał” - powiedział Owsiak na konferencji prasowej WOŚP.

Grażyna P.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako