UK: Karma dla psów z larw owadów trafiła dziś do sprzedaży

UK: Karma dla psów z larw owadów trafiła dziś do sprzedaży

Pierwsza karma dla psów oparta na owadach trafiła dziś na sklepowe półki.

39-letni przedsiębiorca z Brighton, działający w przemyśle zoologicznym od ponad dekady, wpadł na  pomysł stworzenia karmy, gdy spożywał baton energetyczny zawierający zmielone świerszcze. Owady będące źródłem białka stanowią rosnący trend w dziedzinie zdrowej żywności.

Właściciel marki Yora chce, aby za sprawą karm dla psów bazujących na larwie Hermetia Illucens zwierzęta domowe zaczęły jeść w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. Szacuje się, że żywność dla pupili odpowiada za jedną czwartą produktu mięsa, mając niebagatelne znaczenie dla środowiska naturalnego. Przedsiębiorca zapewnia, że larwy wykorzystywane do produkcji karmy są zbierane w sposób humanitarny przez firmę Protix w Holandii.

Zdaniem właściciela marki, larwy stanowią świetną alternatywę dla mięsa, będąc dobrym źródłem białka niezbędnego w codziennej diecie zwierząt domowych.

Karma Yora - nazwana na cześć jednego z ostatnich plemion w Amazonii żyjących w zgodzie z naturą – jest dostępna w brytyjskich sklepach za 14,99 £ za opakowanie.

 

Grażyna P.

Źródło: standard.co.uk

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako