Wielka Brytania: Jaguar planuje masowe zwolnienia pracowników

Wielka Brytania: Jaguar planuje masowe zwolnienia pracowników

W związku ze spadkiem zamówień z Chin oraz zmniejszeniem zapotrzebowania na samochody z silnikiem diesla w Europie Jaguar planuje masowe zwolnienia pracowników.

Jaguar już w ciągu jednego miesiąca (sierpień – wrzesień 2018 roku) zanotował stratę w wysokości ponad 350 milionów funtów. W ubiegłym roku pracę straciło około 1000 pracowników. W 2019 roku z pracą „pożegnać” może się nawet kilka tysięcy zatrudnionych.

Jaguar zamierza ograniczyć koszty związane z wydatkami na zarządzanie, projektowanie, marketing oraz sprzedaż. Firma rozważa wprowadzenie programu naprawczego, który dzięki redukcji kosztów i zatrudnienia może przynieść oszczędności w wysokości do 2,5 miliarda funtów.

W 2016 roku Jaguar uzyskał miano lidera rynku motoryzacyjnego w Wielkiej Brytanii. W 2018 roku odnotował spadek sprzedaży o 4,4%. Wiele wskazuje na to, że sprzedaż z roku na rok będzie malała. Wpływ na to ma m.in. spadek zainteresowania samochodami z silnikiem diesla w Europie oraz zmniejszeniem zamówień na popularne auta z Chin.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako