1 na 5 dzieci w Wielkiej Brytanii dotyka problem głodu

1 na 5 dzieci w Wielkiej Brytanii dotyka problem głodu

Prawie 20 procent brytyjskich dzieci głoduje. Co piąte dziecko mieszka w domu, w którym dorośli nie mają wystarczającej ilości pieniędzy na zakup żywności, a około trzech milionów osób w Wielkiej Brytanii jest niedożywionych – ogłosił Environmental Audit Committee.

Poziom głodu w Wielkiej Brytanii jest obecnie jednym z największych w Europie, a bezrobotni, biedni, niepełnosprawni oraz samotni rodzice są najbardziej nim dotknięci.

Zapotrzebowanie na usługi banków żywności wzrosło w ostatnim czasie. The Trussell Trust, organizacja charytatywna prowadząca banki żywności, powiedziała, że ​​rekordowa liczba osób potrzebowała żywności w nagłych przypadkach w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Pracownicy spodziewają się nakarmić 200 000 osób w ciągu następnego roku.

Zdaniem członków komisji, należy wyznaczyć konkretnego ministra odpowiedzialnego za zwalczanie głodu w Wielkiej Brytanii w celu rozwiązania tego problemu. Mary Creagh powiedziała: „Smutne jest to, że coraz więcej dzieci dorasta w domach, w których rodzice nie mają wystarczającej ilości pieniędzy, aby położyć jedzenie na stole. Połączenie wysokich kosztów utrzymania i stagnacji doprowadził do tego, że ​​poziom głodu w Wielkiej Brytanii jest jednym z najwyższych w całej Europie".

Grażyna P.

Źródło: „Independent”

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako