Brytyjczycy nie chcą, żeby książę Karol objął tron

Brytyjczycy nie chcą, żeby książę Karol objął tron

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez BMG Research, prawie połowa Brytyjczyków nie chciałaby księcia Karola na tronie.

Brytyjczycy woleliby, aby książę Karol oddał tron Williamowi po śmierci Elżbiety II, a sam odsunął się na bok. To wola 46% zapytanych osób. Podobną niechęć widać w stosunku do żony księcia Wali, Camilli. Zaledwie 20 procent ankietowanych uważa, że ​​powinna ona przyjąć tytuł królowej, gdyby Karol został następnym monarchą.

Książę Walii jest najdłużej żyjącym spadkobiercą w historii Wielkiej Brytanii, który jako pierwszy czeka w kolejce do tronu. Pomimo woli Brytyjczyków, raczej mało prawdopodobne jest, aby Karol oddał tron Williamowi.

Więcej z 1500 ankietowanych twierdziło, że 70-letni Karol powinien abdykować. 27% ankietowanych wykazuje silne poparcie dla ruchu, który dąży do bezpośredniego przekazania korony Williamowi.

Zaledwie 13% stwierdziło, że "zdecydowanie by się sprzeciwiło", gdyby na tronie – zamiast Karola – zasiadł od razu William, podczas gdy 11% zapytanych stwierdziło, że "byliby nieco przeciwni".

Grażyna P.

Źródło: „Independent”

Fot. CC BY-SA 2.0

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako