Premier Morawiecki zachęca, aby Polacy mieszkający w UK wrócili do ojczyzny

Premier Morawiecki zachęca, aby Polacy mieszkający w UK wrócili do ojczyzny

W czwartek premier Morawiecki odwiedził Wielką Brytanię. Pomimo tego, że Theresa May zachęca Polaków do pozostania na Wyspach, Mateusz Morawiecki apelował do naszych rodaków, aby wracali do ojczyzny.

W czwartek w Londynie odbyły się polsko-brytyjskie konsultacje rządowe. Na spotkaniu poruszono zarówno kwestie związane z Brexitem, jak i temat obywateli Polski i UK po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Zorganizowana została także konferencja prasowa, na której premier zachęcał Polaków do powrotu do ojczyzny.

Mateusz Morawiecki przekonuje, że aktualnie na polskim rynku pracy sytuacja jest o wiele lepsza niż jeszcze kilka lat temu – gdy większość Polaków zdecydowała się opuścić ojczyznę. Theresa May podkreślała, że UK chce zapewnić odpowiednią ochronę praw obywateli, w tym Polaków, po Brexicie.

Morawiecki oraz May rozmawiali także m.in. o współpracy w kwestii polityki bezpieczeństwa, wsparciu dla NATO, przeciwstawianiu się rosyjskiej agresji, współpracy w obszarze nauki i edukacji oraz wzmocnieniu partnerstwa Polski i Wielkiej Brytanii.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako