West Yorkshire: rośnie skala nowoczesnego niewolnictwa

West Yorkshire: rośnie skala nowoczesnego niewolnictwa

Od 2015 roku w Leeds (hrabstwo West Yorkshire) aresztowano 35 osób podejrzewanych za nowoczesne niewolnictwo. Wśród zatrzymanych znaleźli się także Polacy.

Osoby podejrzewane o handel ludźmi oraz zmuszanie ludzi do niewolniczej pracy miały od 17 do 57 lat. Pochodziły z różnych krajów na świecie – Wielkiej Brytanii, Rumunii, Węgier, Litwy, Czech, Chin, Wietnamu oraz Polski. Wiele przestępców usłyszało wyroki skazujące. Na początku 2018 roku do więzienia trafiło 6 mężczyzn oraz 2 kobiety. Udowodniono im, że sprowadzili na Wyspy 37 pracowników ze Słowacji, zmuszając ich do niewolniczej pracy. Przestępcy zostali skazani na 25 lat pozbawienia wolności.

Przetrzymywani mężczyźni, kobiety oraz dzieci kwaterowani byli w tragicznych warunkach. Otrzymywali wynagrodzenie w wysokości 5 funtów za cały dzień pracy.

W West Yorkshire od 2015 roku aresztowano 180 osób pochodzących z 20 różnych krajów. 75 osób spośród nich zostało aresztowanych w 2018 roku. Najwięcej przestępców zatrzymano w Bradford – 77 osób.

Na początku października tego roku Wielką Brytanią wstrząsnęła historia Brytyjczyka, który był więziony blisko 40 lat. Mężczyzna odzyskał wolność w wieku 58 lat.

Wszelkie podejrzenia dotyczące nowoczesnego niewolnictwa można zgłaszać do Modern Slavery Helpline pod numerem 08000 121700.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako