Ryanair zwalnia personel, który spędził noc na podłodze lotniska w Hiszpanii

Ryanair zwalnia personel, który spędził noc na podłodze lotniska w Hiszpanii

Tani przewoźnik postanowił zwolnić z pracy sześciu członków załogu, którzy opublikowali zdjęcie.

Fotografia, która obiegła media społecznościowe, przedstawiała członków załogi Ryanaira śpiących na podłodze. W mediach rozgorzała dyskusja o warunkach pracy i odpoczynku, jakich linia lotnicza nie przestrzega. Chodziło o sytuację z 14 października, kiedy ponad 20 członków załogi zostało unieruchomionych na lotnisku w Maladze, gdy ich połączenia z Porto zostały przekierowane.

Teraz okazało się, że sytuacja była fikcją, a załoga wcale nie musiała spać na podłodze. Rzecznik Ryanaira powiedział, że zdjęcie naraziło na szwank reputację firmy i doprowadziło do naruszenia zaufania ze strony załóg i pasażerów.

„Załoga spędziła krótki czas w pokoju załogi, zanim została przeniesiona do salonu VIP i następnego dnia wróciła do Porto" – powiedziała firma po tym, jak zdjęcie rozeszło się w mediach społecznościowych.
Związek zawodowy powiedział, że członkowie załogi pozostali "bez dostępu do jedzenia, napojów, a nawet miejsca do siedzenia, ponieważ dla załogi było tylko osiem miejsc", a do salonu VIP zostali przeniesieni, owszem, ale dopiero o 6:00.

Grażyna P.

Źródło: BBC

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako