Będzie trudniej zdobyć brytyjskie obywatelstwo

Będzie trudniej zdobyć brytyjskie obywatelstwo

W przemówieniu wygłoszonym podczas konwencji Partii Konserwatywnej w Birmingham, minister spraw wewnętrznych Sajid Javid ujawnił plany udoskonalonego „testu wartości brytyjskich”, który zastąpi test Life in the UK, który w tej chwili muszą zaliczyć osoby chcące zdobyć brytyjskie obywatelstwo. Szef Home Office porównał ten test do „quizu w pubie”.

Być może pomocna jest znajomość imienia szóstej żony Henryka VIII, ale o wiele ważniejsze jest, aby aplikujący o brytyjskie obywatelstwo zrozumieli liberalne, demokratyczne wartości, które wiążą nasze społeczeństwo ze sobą

– oświadczył Javid.

W udzielonym później wywiadzie dla Guardiana ujawnił, że nie tylko opracowany zostanie nowy test z wiedzy o Zjednoczonym Królestwie, ale opracowane zostaną także nowe, „trudniejsze” wymagania jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego. Zdaniem Javida jest to konieczne, ponieważ aktualnie w UK mieszka około 700 tys. imigrantów, którzy w ogóle nie mówią po angielsku.

Jak możemy stworzyć razem nasz wspólny dom, skoro nie potrafimy się nawet ze sobą porozumieć? Zatem nie tylko będzie nowy test ze znajomości naszych wartości, ale również podniesiemy wymagania dotyczące języka angielskiego.

jr

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako