Londyn: policyjny pomysł masek dla agresywnych przestępców

Londyn: policyjny pomysł masek dla agresywnych przestępców

Z informacji uzyskanych przez BBC wynika, iż londyńscy funkcjonariusze będą musieli zdecydować, czy chcą nosić przy sobie specjalne maski mające chronić ich przed opluciem.

Specjalne maski w formie siatek miałyby być zakładane na głowy podejrzanych, których zachowanie jest agresywne. Dyskusja na ten temat trwa od jakiegoś czasu.

Według szefowej Met Office Cressidi Dick maski powinny być wykorzystywane wyłącznie w areszcie, a nie podczas zatrzymań. Z tego też względu nie mają ich na wyposażeniu funkcjonariusze z oddziałów patrolowo-interwencyjnych. Grupa ds. wolności obywatelskich przyznała, iż maski są niebezpieczne oraz poniżające. Wyposażenie wszystkich funkcjonariuszy w maski poparł jednak minister spraw wewnętrznych Sajid Javid.

Członkowie należący do Met Police Federation (MPF) chcą, aby każdy funkcjonariusz miał na wyposażeniu taką maskę z siatki. Pośród funkcjonariuszy londyńskiej policji ma zostać przeprowadzona ankieta, w której sami zainteresowani wypowiedzą się czy w ciągu ostatnich 2 lat zostali opluci lub ugryzieni.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako