UK: kolejne ograniczenia dotyczące przewozu bagażu podręcznego

UK: kolejne ograniczenia dotyczące przewozu bagażu podręcznego

Brytyjski rząd pracuje nad kolejnymi ograniczeniami dla osób, które podróżują z bagażem podręcznym. Najprawdopodobniej niebawem w bagażu podręcznym nie będą mogły znajdować się preparaty dla dzieci w proszku, zmielona kawa, a nawet kosmetyki do makijażu.

Niedawno tanie linie lotnicze Ryanair oraz WizzAir ograniczyły liczbę bagażu podręcznego, który można wnieść ze sobą na pokład. Większość pasażerów, którzy nie mają wykupionej opcji pierwszeństwa wejścia na podkład, zmuszonych jest do oddania podręcznych walizek i plecaków do luku bagażowego.

Kolejne zmiany dla pasażerów samolotów szykuje Departament of Transport. Trwają prace nad tym, aby ograniczyć rodzaj przedmiotów przewożonych w bagażu podręcznym. Agencja wzoruje się na przepisach obowiązujących m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Nowej Zelandii. Zmiany mają być podyktowane bezpieczeństwem pasażerów.

Najprawdopodobniej w bagażu podręcznym nie będą mogły być przewożone posypki dla dzieci, zmielona kawa, mieszanki proteinowe, a także kosmetyki do makijażu (np. pudry, szminki). Jeżeli Departament of Transport nie zdecyduje się na zakazanie przewożenia powyższych rzeczy, z pewnością ograniczy ilość, którą można mieć ze sobą w bagażu podręcznym. Według dziennika „The Sun” będzie to maksymalnie 12 uncji.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako