UK: Policyjny system rozpoznawania twarzy nie jest tak skuteczny, jak by tego oczekiwano

UK: Policyjny system rozpoznawania twarzy nie jest tak skuteczny, jak by tego oczekiwano

Technologia jest testowana w Wielkiej Brytanii, ale jak dotąd nie doprowadziła do aresztowań przestępców.

Szef londyńskiej policji metropolitalnej, Cressida Dick, powiedziała w środę, że nie spodziewa się, że technologia ta doprowadzi do wielu aresztowań, ale twierdziła, że ​​społeczeństwo oczekuje od organów ścigania, aby przetestować takie systemy.

Przypomnijmy, że system rozpoznawania twarzy służy do skanowania tłumów podczas publicznych wydarzeń. Funkcja automatycznego rozpoznawania twarzy (AFR) jest kontrowersyjna.

Londyńskie służby są jednymi z kilku w Wielkiej Brytanii, które testują technologię stosowaną podczas publicznych wydarzeń, takich jak koncerty, festiwale i mecze piłki nożnej. Mobilne kamery CCTV są używane do skanowania tłumów i próbują dopasować obrazy twarzy do zdjęć pojedynczych osób. System rozpoznawania twarzy działa jednak z różną skutecznością i pozostawia wiele do życzenia. Jak dotąd nie doprowadziła do żadnych aresztowań.

Mimo to Big Brother Watch ostrzega, że ​​technologia rozpoznawania twarzy jest wdrażana bez właściwej kontroli lub publicznej debaty. Organizacja non-profit twierdzi, że zautomatyzowane rozpoznawanie twarzy grozi przekształceniem dowolnej przestrzeni publicznej w biometryczne punkty kontrolne, a technologia może mieć mrożący wpływ na wolne społeczeństwo. Ludzie boją się przyłączać do protestów z obawy przed błędną identyfikacją i aresztowaniem.


Grażyna P.

Źródło: theverge.com

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako