Rasistowskie graffiti „Polacy wracajcie do domu” na przystankach autobusowych

Rasistowskie graffiti „Polacy wracajcie do domu” na przystankach autobusowych

Napisy o oburzającej treści, pełnej nienawiści wobec Polaków, pojawiły się na ścianach kilku domków przy plaży, a także na przystankach autobusowych.

Domki zostały niedawno odnowione wspólnymi siłami wiernych Shoebury Baptist Church, który nadal posiada jedno z nich, ale dwa pozostałe oddał z powrotem radzie Southend.

John Budge, skarbnik stowarzyszenia mieszkańców Shoebury, powiedział: „Mój kościół przyjął trzy domki w Maplin Way i odremontował je, co było naprawdę bardzo pracochłonne. Jeden z nich, który został pomazany, niestety został również bardzo uszkodzony.

"Graffiti jest zbrodnią nienawiści i wszyscy jesteśmy nią bardzo obrażeni, ponieważ nie ma po prostu dla niej uzasadnienia. Chociaż ostatnio mieliśmy problemy z zachowaniami aspołecznymi w Shoeburach, z cięciami opon ludziom, jest to oczywiście kwestia rasistowska i jestem zaskoczony, że doszło do tego. To naprawdę niepokojące, że się pojawiła i możemy mieć tylko nadzieję, że policja to podejmie, a winowajca zostanie osądzony" – powiedział John Budge.

Rada Southend została poproszona o komentarz, ale nie odpowiedziała. Oświadczyła, że ​​zamierza usunąć graffiti w ciągu tygodnia od zgłoszenia.

Grażyna P.

Źródło: echo-news.co.uk

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako
0
0
kamilajasinska
nic nowego, nie od dzis nas tu nie chca, tylko jak trzeba biznes robic i nie ma komu byc kierowca, sprzedawca, pomagierem to leca do nas