23-letni Polak chciał utopić się w basenie. Pozywa człowieka, który uratował mu życie

23-letni Polak chciał utopić się w basenie. Pozywa człowieka, który uratował mu życie

Młody mężczyzna z Polski, który próbował utopić się w basenie na skutek pogorszenia stanu psychicznego, oskarża funkcjonariuszy policji, że go uratowali.

23-letni Mateusz F. zatrudnił się jako pracownik basenu w Wirginii. Mężczyzna jednak nie umiał pływać. Mateusz F. pracował w Riverside Apartments w hrabstwie Fairfax i zaczął zachwywać się dziwnie trzeciego dnia w pracy. Pewnego dnia w pracy Polak doznał ataku i w akcie niepoczytalności wszedł do basenu. Kiedy zaczął tonąć, ratownicy wyciągnęli go z wody i podjęli skuteczną reanimację. Ratownik przeprowadził resuscytację krążeniowo-oddechową, używając defibrylatora elektronicznego.


Mateusz F. wystąpił z pozwami przeciwko funkcjonariuszom policji i ratownikowi Fairfax, twierdząc, że nie zrobili wystarczająco dużo i zbyt długo czekał na pomoc, gdy tonął 26 maja 2016 r.

W sprawie znaczenie może mieć fakt, że u Mateusza F. zdiagnozowano chorobę afektywną dwubiegunową. Mężczyznę przewieziono do Fairfax Inova’s Heart and Vascular Institute. Polak przebywał też na oddziale psychiatrycznym.


Mateusz F., który wrócił do Polski, powiedział, że po incydencie został obarczony kosztami leczenia w wysokości 100 000 dolarów. Victor Glasberg, adwokat Mateusza F., powiedział, że policja mogła powstrzymać swojego klienta przed pójściem do basenu i uratować go wcześniej.

Grażyna P.

Źródło: „FoxNews”

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako
0
0
kamilajasinska
widzialam filmik na YouTube z tego zdarzenia... coz, chyba ci ludzie po prostu nie zdawali sobie sprawy co on wyprawia dlatego nie zadzialali szybciej