21 osób poszkodowanych po ataku na Siergieja Skripala

21 osób poszkodowanych po ataku na Siergieja Skripala

Nie tylko Siergiej Skripal i jego córka ucierpieli na skutek brutalnego ataku.

Łącznie 21 osób musiało zostać poddanych leczeniu po ataku na Rosjanina.

Kier Pritchard, tymczasowy komendant policji w Wiltshire, powiedział, że wiele osób zostało zabranych do szpitala po ekspozycji na nieznaną substancję wpływającą na układ nerwowy, który sprawił, że 66-letni Skripal i jego 33-letnia córka Julia walczą o życie.

Poszkodowani przeszli badania krwi oraz są na etapie leczenia. Mają zapewnione wsparcie. Wśród osób, które ucierpiały na skutek ataku na Siergieja Skripala jest także sierżant Nick Bailey, policjant z Wiltshire, który jako jeden z pierwszych udzielił pomocy Rosjaninowi.

 

Przypomnijmy, że Skripal wraz z córką zostali znalezieni nieprzytomni na ławce w Salisbury w niedzielne popołudnie. Detektywi uważają, że byli celem ataku substancją chemiczną.

Grażyna P.

Źródło: „Independent”

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako
0
0
Rafal Zembrzuski
Tak to sie konczy jak sie przeciwstawia Rosji, a Litwinienke pamietacie? u ruskich sie nic nie zmienilo od czasow ZSRR tylko pod nowym plaszczykiem to sie dzieje
0
0
kamilajasinska
jak ktos jest w stanie krytycznym tak jak ci Rosjanie to nie oszukujmy sie - ma nikle szanse na przezycie. Z Putinem sie nie zadziera - lapska KGB dotra wszedzie