Nadchodzi sztorm Emma. Warunki pogodowe będą jeszcze gorsze

Nadchodzi sztorm Emma. Warunki pogodowe będą jeszcze gorsze

Już dzisiaj na Wyspach odczuwalne będą pierwsze skutki sztormu Emma. Ma być zimniej oraz wietrzniej, a także spaść ma więcej śniegu. Brytyjczycy nie powinni w najbliższym czasie spodziewać się lepszych warunków pogodowych.

Śnieżyce oraz wichury, które dotarły nad terytorium Wielkiej Brytanii to zapowiedź nadchodzącego sztormu Emma. Masy zimnego powietrza nadejdą z zachodu. Synoptycy zapowiadają, że warunki na drogach mogą ulec znacznemu pogorszeniu. Temperatura spadnie poniżej -15 stopni. Brytyjczycy muszą liczyć się z silnym wiatrem oraz towarzyszącymi mu zamieciami śnieżnymi.

Spadnie jeszcze więcej śniegu. Meteorolodzy spodziewają się, że najwięcej białej masy będzie w Szkocji, na północy Anglii, we wschodniej i południowo-wschodniej Anglii, a także w Londynie.

W Szkocji aktualnie obowiązuje czerwony alarm pogodowy. Drogi są zasypane, wiele samolotów oraz pociągów zostało odwołanych. Wydano komunikat o zamknięciu ponad 1.600 szkół.

Osoby, które zamierzają w najbliższym czasie wyruszać w dłuższą trasę samochodem, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności. Drogowcy ostrzegają o oblodzonych jezdniach pokrytych grubą warstwą śniegu oraz o ograniczonej widoczności na trasach. Niektóre drogi mogą być nawet czasowo nieprzejezdne.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako