Polak spowodował wypadek, jadąc pod prąd na autostradzie

Polak spowodował wypadek, jadąc pod prąd na autostradzie

Polski kierowca spowodował wypadek na autostradzie A34. Mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzając czołowo w inne auto. Swoje postępowanie tłumaczył przemęczeniem.


32-letni Polak, wjeżdżając na autostradę A34 w Staffordshire, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Przejechał ponad 350 metrów, po czym uderzył w samochód marki Mercedes. Za jego kierownicą siedziała starsza kobieta.


Do zdarzenia doszło 1 grudnia 2017 roku. W sądzie Polak tłumaczył się, że był przemęczony. Powiedział, że na moment zasnął, a gdy się obudził, zapomniał, że jest w kraju, w którym obowiązuje ruch lewostronny.


Kobieta, która siedziała za kierownicą Mercedesa, miała złamaną stopę, naruszony nadgarstek oraz palce. Musiała przejść operację. 32-latek wyszedł z wypadku bez większych obrażeń.


Mężczyzna został skazany na 8 miesięcy więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez okres 2 lat. Polak musi ponownie zdać egzamin na prawo jazdy. Ponadto otrzymał zakaz opuszczania Wielkiej Brytanii. 32-latek to zawodowy kierowca, który mieszka w Polsce.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako