Królowa Elżbieta II wprowadziła zakaz stosowania plastikowych butelek

Królowa Elżbieta II wprowadziła zakaz stosowania plastikowych butelek

Elżbieta II zabrania stosowania plastikowych butelek na królewskiej posiadłości.

 

W ten sposób chce wesprzeć walkę środowisk ekologów o ograniczenie liczby odpadów z tworzyw sztucznych, takich jak słomki czy butelki.


Wewnętrzni dostawcy żywności w Pałacu Buckingham, Zamku Windsor i Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu będą teraz używać porcelanowych szklanek i talerzy lub papierowych kubków łatwych do recyklingu.

 

Kawiarnie Royal Collection będą teraz również musiały używać kompostowalnych lub biodegradowalnych opakowań do wszelkich artykułów spożywczych lub napojów na wynos.
Królowa podjęła decyzję o eliminacji plastiku z królewskich posiadłości po rozmowie z Sir David Attenborough, który jest zapalonym orędownikiem ochrony środowiska.


Warto dodać, że Brytyjczycy zużywają 7,7 miliardów jednorazowych plastikowych butelek każdego roku. Zaledwie mniej niż połowa jest poddawanych recyklingowi - co oznacza, że ​​codziennie trafia do kosza 16 milionów.

Szokujące jest również to, że aż 10% z 300 milionów ton plastiku wytwarzanego co roku trafia do morza. Tworzywa sztuczne uwalniają toksyczne chemikalia do wody, zatruwając morskie życie. Plastikowe elementy również zostają połknięte przez ryby - co powoduje ich śmierć.

 

Grażyna P.

Źródło: independent.co.uk

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako