83-letnia była pielęgniarka NHS z odmową wjazdu do Wielkiej Brytanii. Na Wyspach przepracowała 30 lat

83-letnia była pielęgniarka NHS z odmową wjazdu do Wielkiej Brytanii. Na Wyspach przepracowała 30 lat

Icilda Williams, która przez 30 lat pracowała w Wielkiej Brytanii jako pielęgniarka, nie otrzymała zgody na wydanie wizy turystycznej.

Kobieta chciała przyjechać na Wyspy, żeby odwiedzić mieszkającą tu rodzinę. Home Office zdecydował jednak, że 83-letnia Icilda nie ma prawa tego zrobić, mimo że tyle lat spędziła właśnie w Wielkiej Brytanii, opiekując się zawodowo chorymi psychicznie dziećmi. Ponadto, Icilda otrzymała emeryturę państwową.

Icilda w 1996 roku wróciła na rodzinną Jamajkę. Od 2014 roku ma poważny problem z wjazdem do Wielkiej Brytanii. Wcześniej kobiecie wydawano wizy turystyczne, teraz jednak Home Office zmienił zdanie i przesyła odpowiedzi odmowne.

Icilda żali się na niesprawiedliwą decyzję urzędu: „Płaczę przez większość dni, ponieważ nie mogę zobaczyć mojej rodziny. Chcę móc zobaczyć moje dzieci, moje wnuki, moje prawnuczki. Mam 83 lata i nikt nie wie, jak długo pożyję. Chcę odwiedzić grób mojej siostry w Nottingham. Chcę zobaczyć członków mojej rodziny, którzy są chorzy. Mam prawnuków, którzy mnie nie znają. Nie rozumiem tego: przez prawie całe życie mieszkałam i pracowałam w Wielkiej Brytanii. Opiekowałam się dziećmi kraju”.


I dodaje: „sprzedałam swój dom w Wielkiej Brytanii i kupiłam dom na Jamajce. Chciałabym odwiedzić ich raz w roku, tak jak robiłam to przez ostatnie dwie dekady. Chcę tylko zobaczyć moją rodzinę".


Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oświadczyła: "Pani Williams nie przedstawiła prawidłowych informacji we wniosku o wydanie zaświadczenia o prawie do mieszkania. Skontaktowano się z nią, aby wyjaśnić, w jaki sposób aplikacja się nie kwalifikuje i jaką dokumentację potrzebuje". Istnieje więc spora szansa, że Icilda zobaczy wreszcie swoich bliskich.

Grażyna P.

Źródło: „The Guardian”

Ważna informacja!
Jeśli dodasz darmowe ogłoszenie na portalu TwojeUK.pl http://twojeuk.pl/ogloszenia/dodaj to Twoje ogłoszenie zostanie dodane losowo na Fan Page TwojeUK.pl - ponad 62.000 polubień!
BEZ KONIECZNOŚCI REJESTRACJI ! http://twojeuk.pl/ogloszenia/dodaj

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako