6 na 10 noworodków urodzonych w Londynie to dzieci imigrantów

6 na 10 noworodków urodzonych w Londynie to dzieci imigrantów

Jak wynika z dokumentacji szpitalnej opublikowanej przez ONS, co szóste dziecko urodzone w brytyjskim szpitalu ma matkę imigrantkę.

W niektórych rejonach sytuacja jeszcze mocniej pokazuje niejednorodność społeczeństwa brytyjskiego. W jednym z londyńskich szpitali aż 4 031 z 5 117 porodów dotyczyło kobiet, które nie są rodowitymi Brytyjkami. W Newham University Hospital we wschodnim Londynie odsetek dzieci urodzonych przez zagraniczne matki wynosił 77%, a w St Mary's w Westminster było to 71%.

Liczne porody ujawniły także inny problem. W brytyjskiej służbie zdrowia brakuje 3500 położnych. Inną kwestią jest obawa o wzrost zjawiska nazywanego turystyką zdrowotną. Aby jej zapobiegać i nie nadwyrężać budżetu, przez 3 miesiące londyńskie szpitale prowadzą program, w ramach którego każdy z pacjentów może zostać poproszony o okazanie dowodu tożsamości.
 

Grażyna P.

Źródło: "Daily Mail"

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako
0
0
Halina Pawlik
Halina Pawlik
No i dobrze ,niech sprawdzaja to jest ich prawo .Jesli.Ktos przebywa w UK dlugo pracowal i placil skladki,przebywa legalnie nie ma sie czego obawiac ! Jesli.turystycznie lub nielegalnie jego problem ! W Kraju do ktorego sie przyjechalo sa prawa i obowiazki.,i nie dziwie sie ,bo chodzi o uczciwosc z ta jest roznie ! Jeden ciezko pracuje i nie korzysta z niczego inna Kobieta obojetnie skad wykorzystuje system opieki zdrowotnej.Jestem za scisla kontrola
0
0
Kamafil
To w końcu 6 na 10 dzieci, czy co 6, bo to różnica..
0
0
Magda_TwojeUK
za kilkanascie lat juz chyba nie bedzie typowo brytyjskiego akcentu na Wyspach...