Liczba bezdomnych w Wielkiej Brytanii podwoi się do roku 2041

Liczba bezdomnych w Wielkiej Brytanii podwoi się do roku 2041

Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez Uniwersytet Heriot-Watt, liczba bezdomnych w Wielkiej Brytanii osiągnie poziom 575 000 w 2041 roku.

W stosunku do 2016 roku, gdzie liczba osób bez domu określana była na poziomie 236 000, jest to wzrost prawie dwukrotny. Kryzys ten zmobilizował brytyjski rząd do budowy przystępnych cenowo mieszkań. Inwestycje rzędu 550 milionów funtów mają potrwać do 2020 roku. Oprócz tego, władze wdrażają ustawę o zmniejszeniu bezdomności, która ma na celu uchronić przed problemem osoby w tym momencie na nią narażone.

Kłopot ma rozwiązać przede wszystkim budowa nowych mieszkań. 60% wzrost liczby nieruchomości obniży problem bezdomności o 19% - szacują członkowie rządu. Przedsięwzięcie to jest jednak długoterminowe i potrwa do 2036 roku.

Warto wspomnieć, że w ciągu ostatnich 5 lat liczba bezdomnych na Wyspach wzrosła o 1/3. Większość osób dotkniętych tym problemem szuka pomocy wśród przyjaciół i nocuje i u nich. Niektórzy jednak mają mniej szczęścia i muszą spać na ulicy lub w noclegowniach.

 

Grażyna P.
Źródło: "The Guardian"

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako