Handel ludźmi i niewolnictwo to problemy znane każdemu dużemu miastu w UK

Handel ludźmi i niewolnictwo to problemy znane każdemu dużemu miastu w UK

Krajowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) opublikowała raport, w którym ostrzega przed prawdziwą skalą współczesnego niewolnictwa.

 

Proceder wykorzystywania ludzi do darmowej pracy jest bardziej powszechny niż mogłoby się to wydawać. Tylko w maju i czerwcu tego roku funkcjonariusze aresztowali 111 osób, które dopuściły się przestępstwa. To jednak nie koniec. W sprawę zamieszanych jest kolejnych 40 osób. Ofiarami procederu padło w ostatnich miesiącach w UK co najmniej 130 osób.

 

Warto dodać, że tylko w ubiegłym roku liczba ofiar współczesnego niewolnictwa sięgnęła 1400. Coraz częstsze są nie tylko przypadki wykorzystywania seksualnego, zmuszania do pracy na farmie, ale także przetrzymywania w domu wbrew czyjejś woli. Współczesne niewolnictwo ma różne oblicza.

 

Działania operacyjne przynoszą dobre skutki, jednak śledczy wciąż zwracają uwagę na potrzebę stworzenia systemu, który lepiej identyfikowałby zagrożenia, takie jak odbieranie wolności drugiej osobie i bezprawne wykorzystywanie jej pracy bez wynagrodzenia.

Grażyna P.

Źródło: "Telegraph"

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako