Polacy skazani za handel ludźmi

Polacy skazani za handel ludźmi

Piątka obywateli Polski - trzech mężczyzn (38-letni Robert D., 37-letni Andrzej L. i i 19-letni Kewin L.) oraz dwie kobiety (34-letnia Maria P. i 34-letnia Agnieszka L.) - została skazana na karę więzienia za dopuszczenie się przestępstw dotyczących handlu ludźmi oraz oszustw finansowych. Wyrok wydał sąd w Leeds. Jak wynika z ustaleń śledczych, więzili oni innych Polsków i zmuszali do niewolniczej pracy, zabierając im dokumenty i pieniądze.

Przestępcy kusili swoje potencjalne ofiary wizją dobrze płatnej pracy w Newcastle. Zwabione osoby były źle traktowane, stosowano wobec nich przemoc fizyczną i psychiczną, odbierano dokumenty i część pieniędzy. Mieli oni również z góry ustalone reguły życia codziennego, wyznaczone miejsca, gdzie mogą się poruszać czy też robić zakupy. Każde złamanie którejkolwiek z zasad było surowo karane.

Większość ofiar przestępców to osoby, których znajomość języka angielskiego jest niewielka. Dlatego tak trudno było im przerwać milczenie.

Trójka mężczyzn została skazana, dwóch z nich odbywa karę ponad trzech lat pozbawienia wolności w więzieniu, jeden zaś został umieszczony w zakładzie poprawczym na okres 12 miesięcy. Skazane zostały również dwie kobiety, które dopuściły się przestępstwa finansowego. Obie otrzymały karę pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako
0
0
Robert Kolo
Robert Kolo
Za małe wyroki Wrócą do tego po wyjściu z więzienia
0
0
Robert Kolo
Robert Kolo
Za małe wyroki!!!!!! Wrócą do tego po wyjściu z więzienia