"Ratujcie moje dzieci!"Zdesperowani mieszkańcy wyrzucali pociechy z okien

"Ratujcie moje dzieci!"Zdesperowani mieszkańcy wyrzucali pociechy z okien

Tragiczny pożar, który wybuchł dziś o 1 w nocy, przemienił życie wielu osób w koszmar.

 

Pożar wieżowca Grenfell Tower w zachodniej części Londynu był tak ogromny, że ciężko było sobie z nim poradzić 200 strażakom.

 

W chwili, gdy ogień szalał na kolejnych piętrach wysoko nad ziemią, ludzie chcąc ratować swoje dzieci, usiłowali podawać je przez okna. Krzyczeli przy tym: "Ratujcie moje dzieci!". Niektórzy, w akcie desperacji, decydowali się nawet na wyrzucenie pociech przez okno w celu uchronienia ich przed zabójczym ogniem i dymem.

 

Najgorsza sytuacja panowała na 22. i 23. piętrze Greenfell Tower, które w całości zajęły się ogniem. Ludzie wokół czuli się bezradni, ponieważ nie mieli jak pomóc mieszkańcom. Jeden ze świadków opisuje tragiczną scenę, w której zobaczył "skok śmierci" - dziecko wyskoczyło przez okno z 22. piętra stojącego w płomieniach budynku.


"Widziałem to na własne oczy, a widziałem, jak ludzie skaczą" - komentował inny przejęty świadek pożaru.


Obecnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o liczbie ofiar.

 

Grażyna P.

Fot. CC BY-SA 4.0

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako
0
0
Adrian Surma
Adrian Surma
Magda słabo się orientujesz w tym budynek nie był wybudowany w dobie globalizacji wiec na jakich zasadach miał by być pzystosowany??? Drogi ewakuacyjne z 27 piętra ??? Jak ? Wytłumacz mi to mówisz rozwinięci są bardziej rozwinięci niż my Polacy pod tym względem i powtarzam budynek nie było mlody i nikt wtedy nie myślał o tym takich budynkow odwiedzam kilkadziesiąt i są tam montowane drzwi typu fire door była też klatka schodowa która robiła za ta właśnie drogę ewakuacyjna ale ludzie jak wymieniają drzwi na PCV nie myślą że odetnie to w razie pożaru ucieczkę innym i montują standardowe nie przeciw pożarowe ????
0
0
Maciek Bryndal28
Magda_TwojeUK a jak niby Twoim zdaniem mialaby wygladac taka ewakuacja? jak to jest 22 pietro, wiesz ile to jest nad ziemia?
0
0
Magda_TwojeUK
cos strasznego, niby takie rozwiniete panstwo a jak przyjdzie co do czego to nie moga poradzic sobie z ewakuacja ludzi. Fakt, taki pozar to strasznie trudna sprawa do ugaszenia, ale jak sie buduje 27-pietrowe apartamenty to powinno byc tez jakies BHP do tego i przepisy pozarowe, drogi ewakuacyjne, sprzet dla strazakow