Gangsterzy z Polski, którzy parali się współczesnym niewolnictwem i wyzyskiwali rodaków, usłyszeli wyrok

Gangsterzy z Polski, którzy parali się współczesnym niewolnictwem i wyzyskiwali rodaków, usłyszeli wyrok

Czterech Polaków zostało skazanych w Newcastle Crown Court.

Sebastian M. spędzi 12 lat za kratkami. Robert M. nie wyjdzie na wolność przez 8 lat, a jego brat Paweł M. - przez 7 lat. Najkrótszy wyrok usłyszał Seweryn S., który trafi do więzienia na 5 lat.

Cała czwórka sprowadzała do Wielkiej Brytanii Polaków, obiecując im dobrze płatną pracę. Gdy potencjalni pracownicy przybywali na miejsce, zamiast zatrudnienia czekała ich niewolnicza praca, przemoc i zastraszanie. Ofiary gangsterów były przetrzymywane w trudnych warunkach. Choć pracowały ciężko, nie widziały swojego wynagrodzenia - pieniądze były wpłacane wprost na konta bankowe należące do gangsterów.


Detektyw Steve Barron powiedział: "Niestety, kiedyś byli zmuszeni do życia w okropnych warunkach i wykonywania pracy za niewielką lub żadną zapłatą. To śledztwo pozwoliło na to, że ofiary tego przestępstwa są już bezpieczne, a winni zostaną ukarani."

Grażyna P.

Fot. Northumbria Police

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako
0
0
Mateusz Witor
Mateusz Witor
Cyganie a nie Polacy !!
0
0
Wojtek Fryst
Wojtek Fryst
To raczej Cyganie.
0
0
Urszula Koprowska
Urszula Koprowska
Czy tu wszystko ,,gra,,??Te fizjonomie tak zupelnie ok?
0
0
Ella Hare
Ella Hare
Wyglądają na Czeczenów albo cyganów. I to ROBACTWO robi Polakom ciężko i uczciwie pracującym złą opinię. DEPORTOWAĆ ROBACTWO i DOŻYWOTNIO MIŚKA (CZYLI ZAKAZ WJAZDU I POBYTU W UK) do Paszportu Polskiego. Jak któryś ma Brytyjski, cofnąć mu obywatelstwo.
0
0
Oliwka M.
wg mnie to i tak niskie wyroki dostali