Polka ofiarą nienawiści rasowej. Nie mogła zrobić zakupów w Tesco, bo mówiła po polsku

Polka ofiarą nienawiści rasowej. Nie mogła zrobić zakupów w Tesco, bo mówiła po polsku

Incydent miał miejsce w Tesco przy Cardington Road w Bedford.

Polka Jaga Szczerbak, która na co dzień mieszka w Bedford ze swoimi dziećmi, na własnej skórze odczuła, czym tak naprawdę jest rasizm. Kobieta wybrała się na zakupy do Tesco. Gdy stała w kolejce w oczekiwaniu na obsługę, rozmawiała po polsku. To nie spodobało się kasjerce sklepu, która postanowiła nie obsłużyć Polki.

Upokorzona kobieta złożyła skargę na kasjerkę. Kierownik zwolnił pracownicę, która wykazała się niekulturalnym zachowaniem. Mimo to, Polka wciąż nosi w sobie uraz i boi się, że spotkają ją kolejne przejawy rasizmu ze strony Brytyjczyków.

Policja w Bedfordshire, chcąc ograniczyć nieprzyjemne incydenty dziejące się pomiędzy członkami lokalnej społeczności, postanowiła skupić się na polskiej mniejszości. W szkołąch w Dunstable i Luton zostały już przeprowadzone warsztaty mówiące o tolerancji i walce z mową nienawiści. Policja zachęca też do zgłaszania tego typu nadużyć.

Grażyna P.

Fot. CC BY-SA 2.0

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako
0
0
Titsian Zavatzki
Titsian Zavatzki
Możliwe, że i kasjerka była Polką????. Dlatego ja zwolnili. Brytyjka dostała by upomnienie
0
0
Mateusz Pioch
Mateusz Pioch
Jal by na miejscu polki byla muzumanka to taka sytuacja by napewno nie miala miejsca Muzumanie niszacza ich kraj a oni i tak czuja tylko nienawisc do europy wschodniej...
0
0
Rafał Szczepanek
Rafał Szczepanek
Nie zwolnienie kasierki nie jest wystarczające. Sprawa powinna być jak najbardziej nagłośniona i mieć definitywnie swój finał w sądzie, a przy kolejnej takiej sytuacji społeczność Polonijna w Bedford powinna użądzić coś w rodzaju pikiety lub protestu żeby Anglicy dowiedzieli się jak kończy się złe traktowanie Polaków. Bo jak narazie o sprawie wiedzą tylko władze niskiego szczebla w Tesco i garstka Polaków z Bedford i okolic więc nie ma ona żadnej ale to żadnej wartości mogącej być przestrogą na przyszłość i za kilka tygodni taka sama sytuacja może spotkać tę samą kobietę w tym samym miejscu bo nikt z Anglików o tym nie usłyszy.
0
0
Krzysztof Marc
Krzysztof Marc
zloz pozew do sadu na tesco , przy dobrym prawniku moze byc niezle TYLKO BIALY HETEROSEKSUALNY MEZCZYZNA NIE MA W EUROPIE ZADNYCH PRAW
0
0
Magda_TwojeUK
wystarczajaca kara jest taka ze zwolnili kasjerke, ma za swoje malpa