Warszawski sklep z papierosami dla dzieci wywołał burzę w internecie

Warszawski sklep z papierosami dla dzieci wywołał burzę w internecie

Sklep z papierosami dla dzieci budzi szok i przerażenie. Jest więc idealnym elementem kampanii społecznej.

Niewielki sklep niedawno otwarty w Warszawie, na szybie którego widniała naklejka "Papierosy dla dzieci" wywołał niemałą burzę w sieci. Tego typu szkodliwe używki powinny znajdować się bowiem z dala od najmłodszych. Producenci przygotowali dla dzieci papierosy o smaku porzeczki, melonowe czy cytrynowe. Za paczkę trzeba zapłacić średnio 12 złotych.

Kontrowersyjna witryna sklepowa, na której widnieją podświetlane paczki papierosów z kolorowymi rysunkami smoków i napisem "Poczęstuj koleżankę" czy "Palenie smoków to sama przyjemność", na pewno zwróciła uwagę mieszkańców stolicy. I o to właśnie chodziło "właścicielom" lokalu, czyli stowarzyszeniu "Miasto Jest Nasze", które jest pomysłodawcą inicjatywy.

Warszawski sklep z papierosami to tylko element kampanii społecznej, który ma na celu zwrócić uwagę na problem szkodliwości smogu unoszącego się w stolicy. Każdy warszawiak wdycha codziennie takie ilości szkodliwego smogu, jakie odpowiadają 3 papierosom. W skali tygodnia jest to już cała paczka papierosów.

Grażyna P.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako