Imigranci będą musieli nauczyć się angielskiego zanim przyjadą do UK

Imigranci będą musieli nauczyć się angielskiego zanim przyjadą do UK

Grupa posłów i lordów zrzeszona w All Party Parliamentary Group on Social Integration, zgłosiła wniosek by tak zmodyfikować prawo imigracyjne by do Wielkiej Brytanii przyjeżdżały tylko osoby, znające język angielski.

W uzasadnionych przepadkach osoby nieznające języka będą mogły wjechać do UK ale od razu będą musiały i rozpocząć naukę angielskiego w jednej ze szkół językowych.

Zdaniem lordów i posłów rząd powienien rozważyć wprowadzenie w niektórych regionach odrębnej polityki imigracyjnej podobnie jak to dzieje się na przykład w Kanadzie.

Dołącz do naszych grup na FB - klik

Postulaty posłów pojawiły się miesiąc po opublikowaniu przez Louise Casey raportu, z którego wynika że poziom podziałów w niektórych regionach jest zatrważający i cały czas się powiększa. O tym, że problem imigracji jest naprawdę poważny swiadcza liczby. Od 2001 do 2011 liczba mieszkańców Zjednoczonego Królestwa powiększyła się o 4,1 miliona osób z czego połowę stanowili imigranci. Największą grupą religijną poza chrzescijanami stali się muzułmanie, którzy stanowią w niektórych regionach 70-85% populacji. Tak jest na przykład w Blackburn, Birmingham, Burnley czy Bradford. Wsród 511 szkół w 43 regionach ponad 50% uczniów pochodzi z rodzin mających korzenie w Pakistanie lub Bangladeszu.

Dyskusja nad nowym prawem imigracyjnym rozpoczęła się na dobre po referendum z czerwaca ubiegłego roku, w którym zdecydowano w opuszczeniu UE. Do tej pory nie opublikowano jednak nawet zarysu jakie prawa przysługiwałyby imigrantom.

W związku z całą sytuacją rzecznik rządu wydał oswiadczenie, w którym można przeczytać: „nasz kraj od dlugiego czasu jest domem dla wielki kultur i społecznosci ale wszyscy stanowimy jedno spoleczeństwo – brytyjskie społeczeństwo”.

Rzecznik dodał także, ze obecnie do dyspozycji samorządów jest 140 milionów funtów, które mogą one wydać na zniwelowanie efektu masowej imigracji.

W.N

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako