"Fat Cat Wednesday". Dziś pracodawcy zarobią nawet 1000 funtów na godzinę

"Fat Cat Wednesday". Dziś pracodawcy zarobią nawet 1000 funtów na godzinę

Dzień "tłustego kota" czy, jakbyśmy powiedzieli po polsku, dzień grubej ryby, to złoty czas dla przedsiębiorców.

Na konta najlepiej zarabiających szefów, znajdujących się na liście FTSE 100, wpadnie dziś nawet 1000 funtów za każdą godzinę pracy.

Warto dodać, że stawka godzinowa wynosząca 1009 funtów jest obliczana przy założeniu, że prezes pracuje po 12 godzin dziennie, również w trzy z czterech weekendów w miesiącu, a jego urlop trwa krócej niż 10 dni w ciągu roku. Nie zmienia to faktu, że przeciętna kwota wypłacona dyrektorowi generalnemu w firmie znajdującej się na liście FTSE 100 wyniosła 3,9 miliona funtów za 2015 rok.

Dołącz do naszych grup na FB - klik

Tymczasem zwykły pracownik zarabia średnio 28 200 funtów rocznie. Zarobki brytyjskiego "bossa", w porównaniu do osób średnio zarabiających, są horrendalnie duże, bo aż 129 razy większe - podkreśla Think-tank.

Dyrektor High Pay Centre, Stefan Stern, powiedział, że dzień ten jest ważnym przypomnieniem, jak mocno zróżnicowane i niesprawiedliwe jest wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii. "Miejmy nadzieję, że rząd będzie wiedział, że dalsze reformy są potrzebne, aby zmniejszyć te dysproporcje" - dodaje Stern.

Grażyna P.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako