West Midlands: Gwałtowny wzrost liczby pacjentów z niedożywieniem

West Midlands: Gwałtowny wzrost liczby pacjentów z niedożywieniem

W ostatnich latach lekarze zaobserwowali dynamiczny wzrost liczby pacjentów cierpiących na niedożywienie. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w rejonie West Midlands.

Jak wynika z danych opublikowanych przez NHS, w ciągu sześciu lat liczba przyjęć wzrosła 7-krotnie - podczas gdy w sezonie zimowym 2009/2010 szpital w West Midlands przyjął 11 osób z niedożywieniem, na przełomie 2015/2016 liczba pacjentów tego typu wynosiła już 88 osób. Mamy do czynienia z nasileniem zjawiska o 700%.

Simon Capewell, profesor zdrowia publicznego na Uniwersytecie w Liverpoolu i wiceprezes Wydziału Zdrowia Publicznego, powiedział: "Jest to narodowy skandal. Piąty pod względem bogactwa kraj na świecie już teraz cierpi z powodu chorób wiktoriańskich, takich jak niedożywienie, krzywica, szkorbut. Te liczby są szokujące. Ciężkie niedożywienie jest bardzo poważne i może być śmiertelne."

Dołącz do naszych grup na FB - klik

Zgodnie z definicją przyjętą przez Światową Organizację Zdrowia, niedożywienie to "brak równowagi między zapotrzebowaniem na składniki pokarmowe i energią a podażą. Zaspokojenie tej ostatniej umożliwia wzrost i podtrzymywanie funkcji życiowych". Warto pamiętać, że nie tylko osoby o wychudzonej sylwetce mogą cierpieć na niedożywienie. Problem może w takim samym stopniu dotyczyć osób wyglądających przeciętnie, a nawet tych z otyłością.


Grażyna P.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako