Szok! Pracownicy Amazona śpią w namiotach obok zakładu, żeby zdążyć do pracy

Szok! Pracownicy Amazona śpią w namiotach obok zakładu, żeby zdążyć do pracy

Szokujące informacje ujawniły brytyjskie media. Część pracowników Amazona w Dunfermline śpi w namiotach rozstawionych nieopodal firmy tylko po to, aby pojawić się na czas w pracy.

Co najmniej trzy namioty zostały rozłożone w lesie obok bazy detalicznego giganta internetowego. Namioty stoją tuż przy trasie M90 w Dunfermline. Pracownicy, bojąc się zwolnienia z pracy, wypowiadają się anonimowo na temat swojego pracodawcy. Zgodnie twierdzą, że w Amazonie nie dzieje się dobrze.

Dołącz do naszych grup na FB - klik

Amazon zatrudnia około 1500 pracowników na stałe w Dunfermline. W okresie przedświątecznym gigant stworzył 4000 nowych miejsc pracy.

Rzecznik firmy powiedział: "Amazon zapewnia bezpieczne warunki pracy. Dobre samopoczucie naszych stałych i tymczasowych współpracowników jest naszym priorytetem. Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć kilka tysięcy nowych stałych miejsc pracy w naszych centrach w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich pięciu lat."

Rzecznik firmy podkreśla również, że pracownicy mogą liczyć na dobre wynagrodzenie. "Płacimy konkurencyjne wynagrodzenie - wszystkie stawki dla stałych i czasowych pracowników rozpoczynają się od £ 7.35 na godzinę lub więcej, niezależnie od wieku i od £ 11 za nadgodziny."


Grażyna P.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako