Zmęczenie pilotów i zbyt mała liczba personelu. Największe bolączki lotnictwa komercyjnego

Zmęczenie pilotów i zbyt mała liczba personelu. Największe bolączki lotnictwa komercyjnego

Ci, w rękach których spoczywa nasz los, są przemęczeni. Chodzi o pilotów zatrudnionych w komercyjnym transporcie lotniczym.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez London School of Economics and Political Science (LSE) we współpracy z Eurocontrol, piloci odpowiedzialni za zdrowie i życie pasażerów często są zbyt zmęczeni, aby zasiąść za sterami. I tak to robią. Wszystko z powodu oszczędności linii lotniczych.

Zbyt mała liczba pracowników, a tym samym zbyt duża liczba obowiązków spoczywająca na pojedynczych pilotach prowadzi do chronicznego przemęczenia pilotów wielu linii lotniczych. Po raz pierwszy na tak dużą skalę zdecydowano się przeprowadzić badania percepcji pilotów. Wnioski mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa zarówno samych załóg, jak i pasażerów.

Dołącz do naszych grup na FB - klik

Pierwszą konkluzją, jaka wynika z badania, jest fakt, że 51% pilotów stwierdziło, że ich zmęczenie nie jest traktowane poważnie przez ich pracodawców. 28% uważa, że problemem jest niewystarczająca liczba pracowników, co odbija się na bezpieczeństwie. Z kolei mniej niż 20% pilotów przyznaje, że ich firma dba o ich dobre samopoczucie.

W badaniu wzięło udział 7239 pilotów ze wszystkich krajów Europy.

Grażyna P.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako