Rząd przygotował specjalny program. Możesz dostać 1200 funtów!

Rząd przygotował specjalny program. Możesz dostać 1200 funtów!

Najpóźniej 31 marca przyszłego roku ma zostać wprowadzony program Help to Save, którego podstawowym zadaniem jest skłonienie mieszkańców Wysp do oszczędzania. Osoby, które do niego przystąpią będą mogły otrzymać nawet 1200 funtów od rządu.

Z inicjatywą Help to Save wystąpił David Cameron w marcu tego roku. Według założeń projektu każdy kto do niego przystąpił zobowiąże się do odkładnia maksymalnie 50 funtów miesięcznie. Do programu mogą przystąpić osoby najmniej zarabiające, które nie pracują więcej niż 16 godzin tygodniowo. Aby otrzymać pieniądze od rządu wystarczy wpłacać przez dwa lata maksymalnie 50 funtów na specjalne konto. Po dwóch latach takiego oszczędzania rząd dołoży do odłożonych pieniędzy 50% ich wartości czyli maksymalnie 600 funtów. Po kolejnych dwóch latach uczestniczący w programie otrzymają kolejne 600 funtów. W sumie więc po 4 latach na koncie będzie 2400 pochodzących z oszczędności i 1200 funtów od rządu. Chyba warto spróbować. Wszak po 4 latach będzie można wydać te pieniądze w dowolny sposób.

Dołącz do naszych grup na FB - klik

Ogłaszając program rząd zakładał, że skłoni on najmniej zarabiających do oszczędności a poza tym ograniczy popularność pożyczek udzielanych przez różne bardzo wysoki procent. To właśnie nierzadko korzystanie z tego typu pożyczek wpędza ludzi w spiralę zadłużenia.

W.N

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako