Mieszkańcy południowo-zachodniej Anglii mają problem z umówieniem wizyty do dentysty

Mieszkańcy południowo-zachodniej Anglii mają problem z umówieniem wizyty do dentysty

Mieszkańcy południowo-zachodniej Anglii mają problem ze znalezieniem jakiegokolwiek dentysty, który przyjmie ich w ramach NHS. Przez to też zmuszeni są cierpieć z powodu bólu zębów. Jak donosi „The Guardian”, ci najbardziej zdesperowani sami wykonują sobie zabiegi.

Organizacja charytatywna Healthwatch informuje, że obecnie występuje duży problem z możliwością zarejestrowania się na wizytę do lekarza dentysty w południowo-zachodniej Anglii. Niektórzy szukają pomocy w innych regionach, inni natomiast leczą się samodzielnie.

Zdaniem ekspertów z zakresu opieki dentystycznej podobne sytuacje mają miejsce także w innych częściach Anglii. Powodem tego stanu rzeczy ma być połączenie kilku czynników, w tym Brexitu, pandemii, niewystarczającej liczby dentystów oraz niesatysfakcjonujące stomatologów kontrakty z NHS. Obecnie dentyści nie chcą wykonywać pracy w ramach NHS w pełnym wymiarze godzinowym, ponieważ jest to dla nich nieopłacalne finansowo. Zdecydowanie chętniej przyjmują swoich pacjentów prywatnie, a w ramach NHS przyjmują tylko przez kilka godzin dziennie.

Rzecznik ministerstwa zdrowia jakiś czas temu informował o tym, że NHS otrzymało 50 mln funtów na sfinansowanie dodatkowych 350 tys. wizyt dentystycznych.

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako