Kolejny huragan nadciąga nad Wyspy. Wydano ostrzeżenia pogodowe

Kolejny huragan nadciąga nad Wyspy. Wydano ostrzeżenia pogodowe

Met Office wydało żółte i czerwone alerty pogodowe na środę oraz czwartek. Obowiązują one w niektórych rejonach Anglii, Szkocji oraz Irlandii Północnej. W ostatnim czasie Wyspy nawiedziły trzy huragany – teraz pora zmierzyć się z kolejnymi zawirowaniami pogodowymi. Nieoficjalnie mówi się, że będą one nazwane huraganem Gladys.

Mieszkańcy Wysp będą musieli zmierzyć się z kolejnymi ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Met Office ostrzega przed porywistym wiatrem, opadami śniegu oraz deszczu. Czerwone alerty obejmują południową Anglię i Walię. Żółte alerty dotyczą Cumbrii, North Yorkshire oraz North East.

Mogą wystąpić trudności z przemieszczaniem się po drogach oraz w transporcie kolejowym. Mieszkańcy powinni liczyć się również z przerwami w dostawie energii elektrycznej.

W Szkocji i Irlandii Północnej obowiązują żółte alerty ostrzegające przed bardzo silnym wiatrem oraz śniegiem.

Mieszkańcy Wes Midlands oraz Yorkshire – głównie zamieszkujący wzdłuż rzeki Severn i Ouse – powinni mieć na uwadze, że intensywne opady deszczu mogą przyczynić się do podtopień i powodzi. Zwłaszcza, że regiony te doświadczył już huragan Franklin. Zaapelowano, aby ludzie trzymali się z daleka od wezbranych rzek.

W czasie trzech poprzednich huraganów – Dudley, Eunice i Franklin – zalane zostało ok. 400 nieruchomości.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako