Z falą nielegalnej imigracji na kanale La Manche będzie walczyła marynarka wojenna?

Z falą nielegalnej imigracji na kanale La Manche będzie walczyła marynarka wojenna?

Brytyjski rząd chce oddelegować marynarkę wojenną do prowadzenia patroli na kanale La Manche i zatrzymywanie łodzi, na których znajdują się nielegalni imigranci. Czy to pomoże rozwiązać problem masowej nielegalnej imigracji na Wyspy?

Ostateczna decyzja na temat tego, czy Royal Navy będzie odpowiedzialna za zatrzymanie fali nielegalnej imigracji zapadanie jeszcze w styczniu. Marynarka wojenna miałaby zyskać nowe uprawnienia, w tym m.in. dowodzenie statkami innych formacji (straży przybrzeżnej, straży granicznej).

Prowadzone są również rozmowy na temat tego, aby wysyłać osoby wnioskujące o azyl do krajów takich jak Rwanda lub Ghana. Wielka Brytania jest w stanie płacić setki milionów funtów rocznie każdemu krajowi, który zgodzi się na otworzenie ośrodków dla osób czekających na rozpatrzenie wniosków o azyl.

Od początku 2022 roku przez kanał La Manche nielegalnie przeprawiło się niemal 500 osób. W ubiegły czwartek liczba nielegalnych imigrantów była wyższa niż w ciągu całego stycznia 2021 roku. Istnieją obawy, że na wiosnę nasili się napływ nielegalnych migrantów kanałem La Manche.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako