Atak na synagogę w Teksasie. W sprawie pojawiają się Brytyjczycy

Atak na synagogę w Teksasie. W sprawie pojawiają się Brytyjczycy

Dwóch nastolatków z Manchesteru aresztowano w związku ze sprawą dotyczącą ataku na synagogę w Teksasie. Do ataku terroru doszło w sobotę 15 stycznia 2022 roku.

Do synagogi Congregation Beth Israel w Colleyville (50 km od Dallas) podczas nabożeństwa wtargnął 44-latek. Całość była transmitowana w Internecie. Napastnik twierdził, że ma przy sobie materiały wybuchowe i jest uzbrojony. Wziął czterech zakładników, w tym rabina. Żądał uwolnienia Aafii Siddiqui, czyli neurobiolożki z Pakistanu, która została skazana na 86 lat pobytu w więzieniu w związku z atakiem na amerykańskich żołnierzy i agentów FBI. Potwierdzono związki kobiety z Al-Kaidą.

Agentom FBI udało się uwolnić zakładników, sprawca napaści został zabity. Okazało się później, że nie był on ani uzbrojony, ani nie posiadał przy sobie materiałów wybuchowych. Napastnik to 44-letni Malik Faisal Akram, obywatel Wielkiej Brytanii. Do USA przyleciał 2 stycznia.

16 stycznia 2022 roku w związku ze sprawą w Manchesterze aresztowano dwójkę nastolatków. Pozostają oni w areszcie i czekają na przesłuchanie. Nie podano zbyt wielu szczegółów. Nadal trwa śledztwo i służby brytyjskie współpracują z amerykańskimi agencjami.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako