Niemcy: Mężczyzna zabił żonę i dzieci z obawy przed karą za sfałszowanie certyfikatu covidowego

Niemcy: Mężczyzna zabił żonę i dzieci z obawy przed karą za sfałszowanie certyfikatu covidowego

Mężczyzna sfałszował certyfikat covidowy. Gdy jego oszustwo wyszło na jaw, został zwolniony. Obawiał się, że zostaną mu odebrane dzieci, dlatego swoje trzy córki, żonę, a następnie sam popełnił samobójstwo.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Snezig w Niemczech. Policja odkryła pięć ciał – dwójki dorosłych oraz dzieci w wieku 4, 8 i 10 lat. Wszystkie miały rany postrzałowe.

Mężczyzna, który zabił swoją rodzinę, a następnie sam popełnił samobójstwo, był nauczycielem. Został on przyłapany na sfałszowaniu certyfikatu covidowego i następnie wydalony z pracy. Mężczyzna sfałszował również świadectwo covidowe żony, która pracowała na uniwersytecie TH Wildau. Bał się, że w ramach kary odebrane zostaną im dzieci, a oni zostaną aresztowani.

Policję o zdarzeniu poinformowali sąsiedzi, którzy przez okna domu zauważyli ciała całej rodziny.

W Niemczech pracownicy muszą okazać certyfikat potwierdzający zaszczepienie przeciwko Covid, wyzdrowienie z infekcji lub negatywny wynik testu na koronawirusa. Osoby niezaszczepione mają mieć utrudniony dostęp do większości sklepów oraz obiektów rekreacyjnych. Wiele wskazuje na to, że w Niemczech od lutego 2022 roku szczepienia będą obowiązkowe dla określonych grup zawodowych. Wzrasta jednak fala fałszowania certyfikatów. W ubiegłym miesiącu na policję zgłoszonych zostało ponad 2,5 tys. takich przypadków.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako