Huragan Barra nadciąga nad Wielką Brytanię

Huragan Barra nadciąga nad Wielką Brytanię

Mieszkańcy UK powinni być gotowi na kolejne uderzenie huraganu. Tym razem Wyspy nawiedzi Barra, któremu towarzyszyć będą silne podmuchy wiatru – nawet z prędkością 70 mil na godzinę. Ponadto pojawią się opady śniegu. Należy liczyć się z przerwami w dostawach prądu oraz utrudnienia w transporcie.

Nie wszystkie szkody po ostatnim huraganie Arwen zostały usunięte. Ponad 4000 domów pozostaje bez prądu. Tymczasem nad Wyspy nadciąga kolejny żywioł – huragan Barra. W związku z tym Met Office wydało żółte alerty pogodowe na terenie Anglii, Walii, Irlandii Północnej oraz Szkocji. Najmniej narażone na działanie żywiołu są wyspy na północy Szkocji.

Należy liczyć się z problemami w transporcie oraz przerwami w dostawach prądu. W większości regionów podmuchy wiatru będą dochodziły do 45-50 mil na godzinę. Na wybrzeżach jednak należy liczyć się z porywami nawet do 70 mil na godzinę.

Wydano również ostrzeżenia powodziowe. Dotyczą one Anglii – południowych wybrzeży w pobliżu Bournemouth oraz Portsmouth. Zaapelowano do mieszkańców UK, aby unikali przebywania na wybrzeżach.

Spadnie również śnieg. Lokalnie jego pokrywa może osiągnąć grubość nawet 10 cm. Opady śniegu pogorszą widoczność. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. W kolejnych dniach mogą pojawić się ulewne deszcze.

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako