Populacja muzułmanów w Europie potroi się do 2050 r.

Populacja muzułmanów w Europie potroi się do 2050 r.

Jak wynika z raportu Europe’s Growing Muslim Population z Waszyngtonu, obecnie około 6,3% populacji Wielkiej Brytanii stanowią muzułmanie.

W Europie odsetek muzułmanów wynosi 4,9%. Zgodnie z prognozami ekspertów do 2050 roku liczba muzułmanów mieszkających na starym kontynencie zwiększy się trzykrotnie.

W Finlandii z kolei populacja muzułmanów może wzrosnąć czterokrotnie. Wielką Brytanię czeka przypuszczalny 2,6-krotny wzrost.


Raport głosi, że kraje takie jak Niemcy i Szwecja odnotują największy wzrost populacji muzułmańskiej. Czytamy: "Kraje, które otrzymały stosunkowo dużą liczbę uchodźców muzułmańskich w ostatnich latach, prawdopodobnie doświadczą największych zmian w scenariuszu wysokiej migracji".

Raport określił Wielką Brytanię jako pożądane miejsce docelowe dla większej liczby imigrantów spoza Europy. Wyspy były odpowiednim miejscem przyjazdu dla 1,6 mln osób przybywających do tego kraju w latach 2010-2016.

Jeśli prognozy się sprawdzą, w 2050 roku co piąty mieszkaniec Niemiec będzie muzułmaninem, zaś w Szwecji będzie to co trzeci obywatel.

Grażyna P.

Źródło: www.theguardian.com

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako