Liczba ofiar pożaru w Greenfell Tower stale wzrasta...

Liczba ofiar pożaru w Greenfell Tower stale wzrasta...

Na chwilę obecną policja podała do publicznej informacji, iż liczba ofiar pożaru Greenfell wzrosła nawet do 58 osób. Niestety, liczba ta może się jeszcze zwiększyć, ponieważ aktualnie informacje te oparte są o ciała znalezione oraz liczbę zgłoszeń dotyczących osób uważanych za zaginione.

Dostarczenie wiarygodnych informacji o liczbie zaginionych mieszkańców Greenfell Tower wymagało czasu, ponieważ policja otrzymała blisko 6.000 zgłoszeń. Dotyczyły one ponad 400 osób.

Wczoraj służby ratunkowe dotarły do 24., ostatniego, piętra wieżowca. Według specjalistów przeprowadzenie pełnego przeszukania budynku może zająć nawet kilka tygodni. Większość mieszkań jest doszczętnie spalona, co znacząco utrudnia proces przeszukiwania. Aktualnie priorytetem służby jest znalezienie wszystkich ciał ofiar pożaru.

Potwierdzono tożsamość jednej z ofiar - jest nim 23-letni Syryjczyk Mohamemed Alhajali, który studiował w Londynie inżynierię lądową.

Prowadzone śledztwo w sprawie pożaru Greenfall Tower ma wyjaśnić nie tylko przyczyny tej dotkliwej w skutkach katastrofy, ale również ustalenie tego, co dokładnie się stało i czy dało się temu wcześniej zapobiec.

Według niektórych doniesień medialnych podczas wykonywania remontu zastosowano tańsze elementy elewacji, które mogły być bardziej podatne na rozprzestrzenianie się ognia. 

 

Dołącz do dyskusji:

Komentujesz jako